Posted on

Konturówka a kredka do ust

Konturówki do ust królowały w latach 90 niemalże w każdym makijażu. Choć obecnie sporo kobiet uważa je za niepotrzebny element makijażu, są jednak takie, które nie wyobrażają sobie swojej codzienności bez tego produktu kosmetycznego. Przez lata nosiły znamiona kiczu, jednak dzisiaj wracają do łask i często wykorzystywane są podczas codziennego makijażu bądź wśród wizażystek.

Jak sama nazwa wskazuje, konturówka służy do obrysowania konturu naszych ust. Może okazać się pomocna w sytuacji, kiedy widzimy u siebie asymetrie – wówczas w umiejętny sposób przy pomocy konturówki możemy ukryć mankamenty, jakie nam doskwierają. Doskonale przydać się może na przykład u pań, które zmagają się z przebarwieniami po opryszczkach. Konturówka spełnia jeszcze jedną ważną funkcję – pozwala wymodelować nam usta w dowolny sposób; możemy je pomniejszyć lub powiększyć. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji oraz to jakiego koloru użyjemy. W momencie, gdy chcemy pomniejszyć usta, powinniśmy wybrać konturówkę nieco ciemniejszą niż ten, który ma nasza szminka. Natomiast w momencie, gdy chcemy uzyskać efekt powiększonych ust – analogicznie wybierzmy produkt o nieco jaśniejszym tonie.

Pomadka w kredce

Prócz konturówek bardzo popularne są kredki do ust, a raczej pomadki w formie kredek. To ciekawa formuła pozwalająca na dokładniejsze nałożenie makijażu i precyzyjne obrysowanie linii ust. Warto podkreślić po raz kolejny, że olbrzymie znaczenie ma kolor, jaki dobierzemy do naszych ust. Podczas makijażu dopasowanego do codziennej stylizacji warto postawić na kolory nude, naturalne. Uwydatnimy tym samym nasze usta, jednocześnie nie wyglądając sztucznie. Podczas odświętnych okazji, imprez wieczorowych warto postawić na odważniejsze kolory i pobawić się np. czerwienią. W zależności od upodobań w ofercie drogerii Vica znajdują się kredki wysuwane, bądź takie, które należy temperować.